رفتن به بالا

سایت خبری ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ایران

چهارشنبه - ۲۹ / دی / ۱۴۰۰


  • ۱۰:۱۲:۴۲ | ۳۰ / مرداد / ۱۳۹۷
  • کد خبر : OTIw
  • چاپ خبر : طرف مقابل به تعهداتش عمل کند ما هم وفـادار خواهیم ماند!

دانشگاه تمپل و آزمایشگاه هوپ ویسکانسن با بررسی اطلاعات ۴۶ هزار دانشجو دریافته که از این آمار حدود ۶۶ درصد که بیش از یک‌سوم دانشجویان آمریکایی است، غذای کافی برای خوردن ندارند و با مشکلات مسکن دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش دانشگاه چه خبر، خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی در گزارشی نوشت: «دانشگاه تمپل و آزمایشگاه هوپ ویسکانسن با بررسی اطلاعات ۴۶ هزار دانشجو دریافته که از این آمار حدود ۶۶ درصد که بیش از یک‌سوم دانشجویان آمریکایی است، غذای کافی برای خوردن ندارند و با مشکلات مسکن دست و پنجه نرم می‌کنند. نتایج تحقیقات جدید حاکی از آن است که تقریبا یک‌چهارم دانشجویان غذای کافی برای خوردن در اختیار ندارند.

در ادامه این گزارش تاکید شده است: «دانشجویان آمریکایی مواد غذایی بسیار کمی دارند و به همین دلیل تعداد وعده‌های غذایی را کم می‌کنند یا اندازه پروتئین‌های دریافتی را کاهش می‌دهند که این امر منجر به تغذیه نامناسب و کاهش وزن می‌شود.» نتایج این مطالعه نشان می‌دهد این مشکل میان دانشجویان کالج‌های محلی حادتر است؛ ۴۲ درصد از این دانشجویان برای دریافت غذای کافی با مشکل مواجه هستند و 9 درصد از آنها به‌دلیل مشکلات مالی حداقل یک‌روز در ماه را بدون خوردن یک وعده غذایی می‌گذرانند.

این آمار برای دانشجویان چهارساله 6 درصد است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد ۴۶ درصد از دانشجویان کالج‌های محلی و ۳۴ درصد از دانشجویان دانشگاهی با مشکلات مسکن روبه‌رو هستند، ازجمله این مشکلات می‌توان به مشکل در زمینه پرداخت قبض‌ها، تخلیه خانه، جابه‌جایی مداوم یا بی‌خانمانی اشاره کرد. سال گذشته 9 درصد از دانشجویان دانشگاهی و ۱۲ درصد از دانشجویان کالج‌های محلی بی‌خانمان گزارش شدند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد سه درصد از این دانشجویان طی ترم در ساختمانی متروکه، ماشین یا محل دیگری می‌خوابند. ۲۱ درصد از این دانشجویان بی‌‎خانمان نسبت به محل زندگی فعلی خود احساس ناامنی می‌کنند، واضح است که مشکلات غذایی و مسکن دانشجویان می‌تواند عواقب جدی و زیانباری بر تحصیلات و رفاه آنها داشته باشد.


اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

کیمیا سامانه