رفتن به بالا

سایت خبری ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ایران

چهارشنبه - ۲۹ / دی / ۱۴۰۰


  • ۱۴:۱۶:۲۵ | ۲۹ / مرداد / ۱۳۹۷
  • کد خبر : OTEz
  • چاپ خبر : طرف مقابل به تعهداتش عمل کند ما هم وفـادار خواهیم ماند!

شاید باورتان نشود اما پرسرعت ترین اینترنت جهان نه برای کره جنوبی، بلکه برای یکی از کشورهای عربی است!

به گزارش دانشگاه چه خبر، به تازگی اعلام شده است که کشور قطر بیش ترین سرعت اینترنت همراه در جهان را به کاربران و شهروندانش ارائه داده است.


تازه ترین آمارهای منتشره از سوی پایگاه سنجش سرعت اینترنت Ookla نشان می دهد که قطر به عنوان یک کشور کوچک واقع در جنوب خلیج فارس، در زمینه ارائه پرسرعت ترین اینترنت همراه از پیشرفته ترین کشورهای جهان نیز جلو زده و سبقت گرفته است چراکه طبق تحقیقات و آزمایش های صورت گرفته، سرعت اینترنت موبایل و همراه در این کشور شیخ نشین و کوچک، سه برابر متوسط سرعت اینترنت همراه در کشورهای پیشرفته ای همچون ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی و کشورهای اسکاندیناوی که همواره در تست سرعت اینترنت در مقام های نخست جای می گرفتند، گزارش شده است.


نتایج آزمایش های موسسه تحقیقاتی ookla که در وب سایت رسمی آن نیز قابل مشاهده است، نشان می دهد قطر میزبان سریع ترین اینترنت همراه در جهان است چراکه سرعت دانلود آن تا ۶۳.۲۲ مگابیت بر ثانیه نیز رسیده که این تقریبا سه برابر میانگین جهانی ( ۲۳.۵۴ مگابیت بر ثانیه) است.


این موفقیت تا حد زیادی مرهون تلاش و فعالیت های گسترده یکی از اپراتورهای مخابراتی بزرگ و فعال در دوحه قطر، اریدو (Ooredoo) است که با ارائه جدیدترین خدمات و سرویس های مخابراتی و ارتباطی نظیر پوشش دهی کامل اینترنت 4G و 4.5G در سراسر این کشور سعی داشته است بستر مناسبی را برای برقراری اینترنت پرسرعت و امکان دسترسی شهروندان قطری به آن فراهم کند.


این اپراتور بزرگ همچنین پروژه های تجاری و آزمایشی برقراری و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه 5G را در دست دارد تا بتواند قطر را همگام با سایر کشورهای پیشرفته در جهان پیش ببرد./ ایسنا


اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

کیمیا سامانه