رفتن به بالا

سایت خبری ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ایران

چهارشنبه - ۲۹ / دی / ۱۴۰۰


  • ۱۱:۰۷:۳۹ | ۲۹ / مرداد / ۱۳۹۷
  • کد خبر : OTA1
  • چاپ خبر : طرف مقابل به تعهداتش عمل کند ما هم وفـادار خواهیم ماند!

یکی از عوامل اصلی توسعه در دانشگاه‌ها وجود هیات‌علمی تمام‌وقت، توانمند و کیفی است؛ بنابراین دانشگاه‌ها همواره مرکز توجه خود را بر جذب و اصلاح هرم هیات‌علمی قرار داده‌اند تا روی ریل توسعه کیفی قرار گیرند.

به گزارش دانشگاه چه خبر،  یکی از عوامل اصلی توسعه در دانشگاه‌ها وجود هیات‌علمی تمام‌وقت، توانمند و کیفی است؛ بنابراین دانشگاه‌ها همواره مرکز توجه خود را بر جذب و اصلاح هرم هیات‌علمی قرار داده‌اند تا روی ریل توسعه کیفی قرار گیرند. در این میان دانشگاه آزاد اسلامی در کنار وزارت علوم توجه خاصی برای رسیدن به این مهم دارد تا زیرساخت‌های لازم برای توسعه کیفی بیش از پیش فراهم شود. آن‌طور که مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده‌اند، مبنای عمل این دانشگاه در دوره مدیریت جدید تنها بر شایستگی‌ها استوار است. بر همین اساس دیروز معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام آمادگی و ثبت‌نام 12 هزار استاد برای تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

آن‌طور که علیرضا رهایی گفته است، فراخوان جذب هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی اول شهریورماه آغاز می‌شود. او گفته است: «در مسیر کیفی‌سازی نظام آموزشی دانشگاه، امسال برای اولین‌بار ارزیابی علمی استادان حق‌التدریس را شروع کرده‌ایم. بالطبع در سال آینده از همکاری‌ افرادی استفاده خواهیم کرد که ارزیابی آموزشی و پژوهش قابل‌قبولی داشته باشند.»

او ادامه داد: «تا دیروز حدود 12 هزار نفر از افرادی که قبلا با دانشگاه همکاری داشتند وارد سامانه شدند و اطلاعات علمی‌شان را وارد کردند.»

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «کسانی که برای ثبت اطلاعات با مشکل مواجه هستند، می‌توانند با کارشناسان تماس بگیرند و مشکلات‌شان را در میان بگذارند.»

 استادان حق‌التدریس تا پایان هفته برای ثبت‌نام فرصت دارند

رهایی افزود: «این ثبت‌نام‌ها ادامه دارد؛ افرادی که موفق به ثبت‌نام نشدند تا پایان هفته جاری مهلت دارند اطلاعات خود را وارد سیستم کنند. از پایان هفته جاری ارزیابی اطلاعات شروع می‌شود و به‌تدریج افرادی که شرایط قابل‌قبولی داشته باشند، مجوز تدریس برای سال تحصیلی آینده را دریافت می‌کنند.»

او با اشاره به جذب اعضای هیات‌علمی جدید بیان کرد: «واحدها براساس دستورالعملی که به واحدهای دانشگاهی ابلاغ شد، اطلاعات اعضای هیات‌علمی را وارد سامانه می‌کنند. هرکدام از واحدهای دانشگاهی برای هر رشته‌‌محل باید حداقل عضو هیات‌علمی مورد نیاز را داشته باشند که این مورد در اداره‌کل آموزشی و گسترش دانشگاه بررسی می‌شود و به‌طور مستقل واحدها هم نیاز خودشان را وارد می‌کنند و این دو آمار با هم تطبیق داده می‌شود.»

رهایی تصریح کرد: «این بررسی باعث می‌شود بتوانیم در سال‌جاری تعداد قابل‌قبولی اعضای هیات‌علمی جدید وارد دانشگاه شوند که بالطبع این به‌عنوان خون تازه‌ای خواهد بود که وارد دانشگاه می‌شود و باعث خواهد شد در مسیر جذب دانشجوی بهتر گام‌های جدی برداریم.»

 پایان مرداد؛ آخرین مهلت ثبت اطلاعات نیازسنجی واحدها

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی درباره زمان فراخوان جذب نیز گفت: «واحدها تا پایان این ماه فرصت دارند این اطلاعات را وارد کنند. در ادامه گزارش آن برای هیات مرکزی جذب ارسال می‌شود و بعد از تایید هیات مرکزی جذب در هفته اول شهریورماه فراخوان اعلام می‌شود تا افراد واجد شرایط ثبت‌نام کنند.»

او ادامه داد: «تدابیر گسترده برای ارزیابی کیفی در دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری تدوین شده است که پنجم و ششم شهریورماه در همایش معاونان آموزشی دانشگاه ارائه می‌شود و کمک قابل توجهی به ارتقای آموزشی دانشگاه خواهد کرد.
 

رهایی اضافه کرد: «فردا در جلسه‌ای مشورتی به‌صورت ویدئوکنفرانس تدابیر شروع موفق سال تحصیلی را با معاونان آموزشی 31 استان بررسی خواهیم کرد. امیدواریم با این برنامه‌ریزی‌ها سال تحصیلی 98-97 را دقیق شروع کنیم و برای مجموعه دانشجویان، استادان و دانشگاه سال موفقی را در پیش داشته باشیم.»/ آنا


اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

کیمیا سامانه