رفتن به بالا

سایت خبری ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ایران

پنجشنبه - ۰۱ / مهر / ۱۴۰۰


  • ۱۲:۰۳:۴۷ | ۲۷ / مرداد / ۱۳۹۷
  • کد خبر : ODkz
  • چاپ خبر : طرف مقابل به تعهداتش عمل کند ما هم وفـادار خواهیم ماند!

شیکاگو یکی از بزرگ ترین شهرهای دنیا است. دومین کارخانه خصوصی جهان در شیکاگو است. شعار دانشجویان دانشگاه شیکاگو “اجازه دهید دانش بیشتر و بیشتر رشد کند بر این اساس است که زندگانی پرمایه می شود.”

به گزارش دانشگاه چه خبر، کشور آمریکا در زمره ی کشور هایی که دارای دانشگاه هایی با سیستم های اموزشی قوی و استاندارد های جهانی است. دانشگاه های امریکا به دو دسته ی ایالتی و خصوصی تقسیم بندی می شود. این دانشگاه های ایالتی که تقریبا شرایطی همچون دانشگاه های دولتی دارند برای پذیرش دانشجویان بین المللی برنامه ای نداشته و معمولا پذیرای دانشجویان داخلی می باشد. دانشگاه های غیر ایالتی و یا خصوصی که معمولا هزینه های بیشتری به نسبت دانشگاه های خصوصی دارند و شامل چند نوع دانشگاه می شوند.

دانشگاه ۱۵ هزار نفری شیکاگو در مقاطع مختلف دانشجو دارد که از بین ان ها حدود ۵ هزار نفر در مقطع کارشناسی و مابقی یعنی حدود ۱۰ هزار نفر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیلند که از این جمعیت حدود ۲۰ درصد دانشجوی خارجی و بین المللی هستند. دانشگاه شیکاگو در سال ۱۸۹۰ در شهر شیکاگو در ایالت ایلینویز در کشور ایالات متحده امریکا تاسیس شده است.

دانشگاه شیکاگو یکی از موسسات علمی و پژوهشی برتر جهان است. دانشگاه شیکاگو از سال ۱۸۹۰ تاسیس شده است امروزه دانشگاه شیکاگو یک مقصد فکری برای الهام بخشیدن ادیبان ومحققان است. هدف دانشگاه بین المللی شیکاگو به چالش کشیدن و تغییر در جهان است.

دانشگاه شیکاگو در محله های هاید پارک (Hyde Park) در نزدیکی دریاچه میشیگان در شهر شیکاگوقرار دارد.

تحول در آموزش  باعث رشد تفکرات و ایده‌های دانشجویان دانشگاه شیکاگو شده است، تا بتوانند دیدگاه‌های خود را در مورد مسائل جهان  گسترش دهند.

دوره های آموزشی در دانشگاه شیکاگو به ۵ بخش تقسیم شده است: مقطع کارشناسی درپذیرش کالج، دوره های کارشناسی ارشد ،۶ مدرسه حرفه ای(دوره های عملی بدون مدرک)، مدرسه گراهام که شامل رشته های هنر آزاد است و دوره های مطالعات حرفه ای  که دانشمندان را به رهبران و خلق استادان برجسته که اغلب به عنوان بزرگ ترین متفکران جهان قدردانی شده اند.

دانشمندان دانشگاه شیکاگو متعهد به انجام تحقیقاتی آزاد در زمینه  تمام رشته های هنری، فنی، پزشکی و پژوهشی و غیره هستند و فعالیت  های خود را تبدیل به راهی برای درک مسائل  و پیشرفت در ایجاد زمینه های مطالعاتی کرده اند.

دانشمندان دانشگاه شیکاگو در نوآوری‌های علمی و پژوهشی که با همکاری آزمایشگاه های وابسته به دانشگاه ،تحقیقات خود را انجام داده اند کمک شایانی به نسل‌های امروز و فردا کرده اند.

تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاه شیکاگو تا به حال تآثیر زیادی در سراسر جهان گذاشته است که منجر به اکتشافات زیادی مانند ارتباط میان سرطان و ژنتیک، ایجاد نظریه های انقلابی اقتصاد و غیره داشته است.

شیکاگو یکی از بزرگ ترین شهرهای دنیا است. دومین کارخانه خصوصی جهان در شیکاگو است. در عین حال ایده های دانشگاه شیکاگو تاثیر بسزایی در روابط بین المللی فراتر از مرزها گذاشته است. دانش آموزان خلاق و فارغ التحصیلان دانشگاه شیکاگو در زمینه های کاری جوایز زیادی همچون جایزه نوبل را از آن خود کرده اند.

شعار دانشجویان دانشگاه شیکاگو “اجازه دهید دانش بیشتر و بیشتر رشد کند بر این اساس است که زندگانی پرمایه می شود.”

در فرایند پذیرش دانشجویان بین‌المللی، دانشگاه شیکاگو بر اساس بررسی‌هایی که انجام می‌دهد به دانشجو پیشنهاد می‌دهد که می تواند برای دریافت کمک هزینه اقدام کند.

 

 تمام دانشجویان خارجی که درخواست پذیرش از دانشگاه شیکاگو را دارند صرف نظر از اینکه اهل کدام کشور هستند، می‌توانند برای دریافت کمک هزینه اقدام کنند؛ دانشجویان متاهل نیز می‌توانند از کمک هزینه مخصوص این دانشجویان استفاده کنند.

دانشگاه شیکاگو در سال ۱۸۹۰ تاسیس شده است. موسس  آن” جان دی راکفلر”و به ریاست “رابرت جیمز ” اداره می شود.

تعداد دانشجویان در مقطع کارشناسی  ۵۸۶۰ و دیگر دانشجویان در دوره های ارشد و دکتری و غیره ۹۸۶۶ نفر می باشد.

تعداد دانشکده های دانشگاه شیکاگو ۲۲۷۴ به صورت تمام وقت است.

۱۶۰۰۰۰ دانشجو فارغ التحصیل از سراسر جهان داشته است.

دانشگاه شیکاگو ۴۹  کالج برای گروه سنی بزرگسالان (major ) و۴۰ کالج برای دانش آموزان  زیر سن قانونی (minor  ) دارد.۵ دانشکده و ۶ مدارس حرفه ای برای تحصیلات تکمیلی وجود دارد.


اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

کیمیا سامانه