رفتن به بالا

سایت خبری ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ایران

پنجشنبه - ۰۱ / مهر / ۱۴۰۰


  • ۱۱:۵۳:۳۲ | ۲۷ / مرداد / ۱۳۹۷
  • کد خبر : ODg3
  • چاپ خبر : طرف مقابل به تعهداتش عمل کند ما هم وفـادار خواهیم ماند!

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته 60.48 درصد حاضرین در آزمون سال 97 کشور خبر داد.

به گزارش دانشگاه چه خبر، حسین توکلی گفت: براساس برنامه زمانی اعلام شده مهلت انتخاب کد رشته محل های آزمون سراسری 1397 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بجز دانشگاه آزاد اسلامی از روز دوشنبه 15 مرداد 97 از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده در روز دوشنبه 22 مردادماه 97 پایان یافت.


وی افزود: براساس آمار قطعی گزارش شده 550 هزار و 824 داوطلب نسبت به انتخاب رشته و ثبت کد رشته محل های انتخابی در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کردند.
توکلی خاطر نشان کرد: به عبارت دیگر 60.48 درصد حاضرین در جلسه آزمون که همگی مجاز به انتخاب رشته شده اند، انتخاب رشته کردند.


به گزارش ایرنا از تعداد 910 هزار و 713 نفر که در جلسه آزمون حاضر بودند همگی مجاز به انتخاب رشته شدند. ظرفیت پذیرش پیش از اصلاحیه های دفترچه راهنما تعداد 762 هزار و 834 نفر اعلام شده بود.


همچنین سال گذشته 550 هزار و 57 نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کردند.

**ثبت نام بیش از 40 هزار نفر در رشته های براساس سوابق تحصیلی
مشاور عالی سازمان سنجش همچنین درباره انتخاب رشته محل های تحصیلی صرفا براساس سوابق تحصیلی اظهار داشت: انتخاب رشته در این رشته نیز از روز دوشنبه 15 مردادماه 97 از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز و برابر برنامه زمانی اعلام شده پایان پذیرفت.


وی خاطر نشان کرد: براساس آمار گزارش شده اولیه تعداد 40 هزار و 716 داوطلب برابر ضوابط مربوط، نسبت به ثبت نام و انتخاب کد رشته محل های تحصیلی که صرفا براساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند، اقدام کردند. آمار نهایی ثبت نام کنندگان اعلام می شود.

**فردا آخرین مهلت ثبت نام در دوره های فنی و حرفه ای دانشگاه علمی و کاربردی
توکلی درباره ثبت‌نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی سال تحصیلی 1397 نیز گفت: ثبت نام برای شرکت در این دوره از روز دوشنبه 22 مرادماه آغاز و فردا - یکشنبه 28 مردادماه - پایان می پذیرد.


وی ادامه داد: گزینش دانشجو در هریک از رشته محل های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه فوق دیپلم و همچنین سهمیه های پذیرش براساس دانشگاه جامع علمی و کاربردی و مصوبات مربوط صورت می گیرد، تا ساعت 8 صبح امروز شنبه 27 مرداد تعداد 11 هزار و 356 داوطلب برای شرکت در این پذیرش ثبت نام کرده اند.


توکلی یادآورشد: نظر به اینکه مهلت ثبت نام برای پذیرش دوره های کاردانی فنی و حرفه ای دانشگاه علمی کاربردی فردا پایان می پذیرد لذا به تمامی متقاضیان توصیه می شود در این فرصت باقی مانده و حداکثر تا فردا با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام شرکت در این دوره ها اقدام کنند. / ایرنا


اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

کیمیا سامانه